Select Page

Palve üks ühele

Meie kogudusel on aeg astuda samm ülespoole. See algab sinu isikliku palveelu kasvamisega – enne ei või kasvada Jumala võidmine ja vägi koguduse üle, kui see ei kasva meie igaühe elus.

PALVE see on VÄGI ja JÕUD IGAPÄEVASEKS ELUKS

Saatana suurim vale on see, et sul ei ole aega palvetada. Ei ole midagi ohtlikumat tema tegevusele kui meie palveelu. Ta laseb sul tegutseda ja olla väga hõivatud, peaasi et sa ei palvetaks!

Meil ei ole ajapuudus, vaid tegevuste tähtsuse järjekorda panemise küsimus. Mida sa kõige enam armastad, selle tegevuse jaoks on sul alati aega ja ressursse.

Marta ja Maarja lugu. Neil mõlemal naisel oli 24h ööpäevas, kuid nad jagasid neid erinevate prioriteetide alusel. Põhjus, miks me kogeme oma elus nii vähe Jumala kätt, on võrdeline ajaga, mida me veedame palves Jumala ees. Meie kristliku elu SUURIM VÄLJAKUTSE ON DISTSIPLINEERITUD PALVEELU, sest sellele on kõige enam vastuseisu põrgust.

Ainult need inimesed, kes on palvetajad, saavutavad midagi märkimisväärset oma vaimulikus elus ja kannavad vilja!

PALVEKAMBER- suletud keskkond, kus oled sina ja Jumal.

 1. Palved, mis on lähtunud mitte sinu suhtest Isaga, on tulemuseta lobisemine.
 2. „ Jumal, meie Isa“ – see on Jeesuse keskne joon Tema palvetamise õpetuses, sest see väljendab suhet.

Ukse sulgemine väljendab kõige välja jätmist peale sinu ja Jumala.

 • Sulge telekas, arvuti, internet, telefonid, suhted sõpradega jne.
 • „Isa, kes on salajas“ väljendab, et Jumal elab teisel tasemel kui meie, sellepärast ei kuule me teda, kui oleme oma asjadega hõivatud.

Üks pärismaalane tuli kord suurde linna ja kõndis seal oma linnasõbraga tipptunnil. Äkki ütles pärismaalane: “Ma kuulsin rohutirtsu!” “Ei, see ei ole võimalik. Siin ei ole rohutirtse,” ütles linnasõber. Pärismaalane aga läks hääle suunas ja ümber nurga leidis allee puu alt lehtede varjust rohutirtsu. Linnasõber viskas tänavale maha peotäie peenraha ja 30 meetri raadiuses vaatasid kõik inimesed nende poole! SIIN ON VAHE ASJADEL, MIDA SA OLED VÕIMELINE ERISTAMA!

Sel ajal, mil telegraaf ja morse olid kiireimad suhtlusvahendid, vabanes telegrafisti koht ja korraldati konkurss. See toimus sidejaoskonnas, kus oli palju avalduse kirjutanuid tulnud tööintervjuule. Taustal kostis pidevat piibitamist, kui kõik ootasid oma järjekorda juhataja kabinetti intervjuule. Üks noormees, kes tuli uksest sisse, marssis ilma igasuguse sissejuhatuseta juhataja kabinetti. Mõne minuti jooksul väljus ta seal koos juhatajaga, kes ütles, et see noormees on saanud selle töökoha. Vihased taotlejad vaidlesid vastu. Juhataja ütles: „Kas te siis ei kuulnud morse sõnumit, mis terve see aeg kuulutas: KES SEDA SÕNUMIT MÕISTAB, TULGU KOHESELT JUHATAJA KABINETTI!?”

Olla Jumalaga = esmane ja prioriteetne

 • Palve ei ole esmalt küsimine, anumine, eestpalvetamine, vaid et OLLA JUMALAGA
 • Palve tasemed:
 1. Sina räägid Jumalaga, ütled aamen, tõused ja lähed oma asjade juurde.
 2. Sina räägid ja võtad aega kuulata, mida Jumal ütleb sulle.
 3. Sa viibid Jumala ees, lihtsalt olles ja naudid vaid Tema lähedalolekut.

Ilmutustelk on palve võrdpilt:

 1. a) Siseõu – Seal oli rahvast, sagimist, ohverdamist ja vaimulikku tegevust
 2. b) Püha Paik – Sinna lähevad preestrid, seal on vaateleivad, küünlajalg
 3. c) Kõige püham paik – Sinna läheb ülempreester korra aastas
 • Lähenedes Jumalale, pead sa astuma Tema tasemele, siis Tema tuleb sinu tasemele:
  • Sa pead tunnistama oma patud ja eksimused
  • Sa pead panema kõrvale väärad motiivid
  • Sa pead tõusma usu tasemele, kus Jumal elab
 1. Jumal igatseb sinuga olla – see on meie loomise põhjus

Üks isa andis oma pojale taskuraha ja tegi seda 1x aastas. Siis tuli see nii välja, et see oli ainuke päev, mil isa oma poega nägi. Isa otsustas, et jagab taskuraha ära nii, et annab pojale iga päev 1/365 osa, nii nägi isa oma poega iga päev.