Select Page

{audio images/audio/iisraeli-pyhad-neemo-raasik.mp3}   

3.Ja siis on muid ilusaid pühi. Pühad on ilusad ajad – siis me saame puhata, olla koos sõpradega, süüa…

{zefaniabible est}Leviticus 23:1-23:6{/zefaniabible}

1.On pühi, mida me täna peame, mille juured on Piiblis – ehk mida Jumal on Piiblis meile käskinud pidada,
2.siis on pühasid, mille juured on Piiblis, mida Jumal ei ole käskinud meile pidada –meie traditsioon
3.Ja siis on muid ilusaid pühi. Pühad on ilusad ajad – siis me saame puhata, olla koos sõpradega, süüa…

Meie paganakristlastel on 2 suurt püha Jõulud ja Easter (ülestõusmispühad) millele ei ole mingit Piibellikku alust ega käsku seda pidada, ometi peame neid suurelt, kuid ei pea absoluutselt näiteks sukkotti e. lehtmajade püha.
Näit: Jeesuse sünnist me teame, et Ta sündis Petlemmea Juudas ja zeu. Me ei tea mis kuupäeval, mis aastal… me oleme arvamas seda suuresti…. sama on easteriga, me ei tea millal,  kuid me ometi peame ennast piibellikeks inimesteks…
Me isegi peame seda samal ajal, kui oli paganliku viljakusjumala ISHTAR’i püha, sellepärast meil on sel päeval segatud jänkude ja munadega, mis on paganlikud viljakuse sümbolid.
PS! Ei ole vale meenutada Jeesuse sündi ega ülestõusmist, kuid meil ei ole koguduseba autoriteeti seda päeva kuulutada pühaks, sest selleks ei ole mingit piibellikku alust. Katoliiklased võiks vaielda minuga, sest nad usuvad, et paavstil on meelevalt kuulutada asju, aegu ja inimesi pühadeks, kui meie protestantidel on probleem, sest me ei usu seda – ometi elama maailmas, kus ka protestantlik maailm elab katolikus minevikus, mida paavst kunagi on teinud.

kuid Jumal ütles meile täpselt millal pidada hapnemata leibade püha, kuid me ei pea seda ja me isegi ei tea sellest mõhkugi.

Enamus inimesi Eestis võiks kohe öelda, et need on juutide ja juudi rahvusega seoses – meil eestlastel ei ole nendega pistmist – SAMA ON TERVE PIIBLIGA: SEE ON IISRAELI MAAST JA RAHVAST JA KULTUURIST – KOGUDUS EI SAA TÄNA LÄBI ILMA IISRAELITA

Piibli pühadel on sügavam saladus:

{zefaniabible est}Luke 22:15-22:16{/zefaniabible}

PIIBLI PÜHADES ON KIRJAS PROHVETLIK MUSTER, MIDA MESSIAS TÄIDAB.

Jeesus ütles, et KÕIK peab täide minema, Paasapühal ja muudel pühadel on Jeesuse sõnade kohaselt prohvetlik tähendus.

3 KEVAD PÜHA 1 SUVE PÜHA JA 3 SÜGISE PÜHA.
Need 7 on piibli pühad, mis on Piiblis Jumala määratud, seatud ja kästud aastatst aastasse pidada.

3-1-3 muster. Esimesed 3 püha toimusid kiiresti: 72 tunni jooksul. Siis tuli väike paus ja nelipühil tuli PVm. Nüüd on pikem paus, kuni jälle toimuvad sügisesed pühad: Jeese II tulek ja muud sündmused järgnevad sellele.