ye shall
3. Moosese 26:5
rehepeks kestab teil viinamarjalõikuseni ja viinamarjalõikus kestab külviajani: te saate leiba süüa küllastuseni ja elada oma maal julgesti!
3. Moosese 26:26
Kui ma murran katki teie leivatoe, siis küpsetavad teie leiba kümme naist ühes ahjus; nad annavad teie leiva tagasi kaalu järele, ja kui te sööte, siis teie kõhud ei saa täis!
5. Moosese 6:11
ja kojad täis kõike head, mida sa pole täitnud, ja raiutud kaevud, mida sa pole raiunud, viinamäed ja õlipuud, mida sa pole istutanud - ja kui sa oled söönud ja su kõht on täis saanud,
5. Moosese 6:12
siis hoia, et sa ei unusta Jehoovat, kes tõi sind välja Egiptusemaalt orjusekojast!
5. Moosese 8:10
Kui sa sööd ja su kõht saab täis, siis kiida Jehoovat, oma Jumalat, hea maa pärast, mille ta sulle andis!
Nehemja 9:25
Ja nad vallutasid kindlustatud linnad ja rammusa maa ning pärisid kojad, mis olid täis kõike head, suurel hulgal raiutud kaevusid, viinamägesid, õlipuid ja viljapuid. Nad sõid, nende kõht sai täis, nad läksid lihavaks ja elasid hästi sinu suure headuse tõttu.
Laulud 22:26
Sinu kohta käib mu kiituslaul suures koguduses, ma tasun oma tõotused nende ees, kes teda kardavad!
Laulud 103:5
Tema täidab su suu heaga, et su iga saab uueks nagu kotkal!
Õpetussõnad 13:25
Õige sööb nii palju kui ta süda kutsub, aga õelate kõht on tühi!
Ülemlaul 5:1
"Ma tulen oma rohuaeda, mu õeke, mu pruut! ma nopin oma mürri ja palsamit, ma söön oma kärgi ja mett, ma joon oma viina ja piima! Sööge, sõbrad, jooge, ja joobuge armastusest!"
Jesaja 55:2
Miks vaete raha selle eest, mis ei ole leib, ja oma vaevatasu selle eest, mis ei toida? Kuulake mind hästi, siis te saate süüa head ja teie hing kosutab ennast rasvaste roogadega!
Jesaja 62:8
Jehoova on vandunud oma parema käe ja oma tugeva käsivarre juures: tõesti, enam ma ei anna su vilja su vaenlastele roaks ega saa võõramaalased juua su viina, mille pärast sa oled vaeva näinud,
Jesaja 62:9
vaid kes koguvad, need söövad ja kiidavad Jehoovat, ja kes korjavad, need joovad mu pühamu õuedes!
Miika 6:14
Sa sööd, aga sa ei küllastu ja su kõht jääb tühjaks! Sa paned küll kõrvale, kuid ei saa päästa, ja mida sa päästadki, selle ma annan mõõga kätte!
Sakarja 9:15
Vägede Jehoova kaitseb neid, tema lingukivid purevad liha, joovad verd nagu viina ja täituvad otsegu piserdusnõu, otsegu altari nurgad!
Sakarja 9:17
Tõesti, kui hea ja ilus see on! Vili kosutab noori mehi ja viinamarjamahl neitseid!
1. Timoteosele 6:17
Neid, kes on rikkad sessinases maailmas, manitse mitte olla suurelised ega loota kaduva rikkuse peale, vaid elava Jumala peale, kes meile annab kõike rohkesti tarvituseks,
and praise
5. Moosese 12:7
Ja seal sööge Jehoova, oma Jumala ees ning olge rõõmsad, teie ja teie pere, kõige pärast, miska teie käsi on hankinud, millega Jehoova, su Jumal, sind on õnnistanud.
5. Moosese 12:12
ja olge rõõmsad Jehoova, oma Jumala ees, teie ja teie pojad ja tütred, teie sulased ja ümmardajad, ka leviit, kes on teie väravais, sest temal ei ole osa ega pärandit ühes teiega.
5. Moosese 12:18
vaid sa pead seda sööma Jehoova, oma Jumala ees paigas, mille Jehoova, su Jumal välja valib, sina ja su poeg ja tütar, su sulane ja ümmardaja, ja leviit, kes on su väravais; ja ole rõõmus Jehoova, oma Jumala ees kõige pärast, mida su käsi on hankinud.
5. Moosese 26:10
Ja nüüd, vaata, ma toon selle maa uudsevilja, mille sina, Jehoova mulle oled annud!" Ja aseta see Jehoova, oma Jumala ette ning kummarda Jehoova, oma Jumala ees,
5. Moosese 26:11
ja tunne rõõmu kõigest heast, mida Jehoova, su Jumal, on annud sulle ja su perele, sina ja leviit ja võõras, kes on su keskel!
1. Timoteosele 4:3-5
3
ja keelavad abiellumast ning maitsmast rooga, mis Jumal on loonud selleks, et usklikud ja tõetundjad seda vastu võtaksid tänuga.
4
Sest kõik, mis Jumal on loonud, on hea, ja miski ei ole hüljatav, kui seda vastu võetakse tänuga.
5
Sest seda pühitsetakse Jumala sõna ja palve läbi.
that
Joel 2:20
Ja selle põhja poolt tulija ma ajan teist kaugele, hajutan ta kuivale ja tühjale maale, ta eelväe Idamerre, ta järelväe Läänemerre; temast tõuseb hais, tõuseb ta roiskumise lehk, sellepärast et ta tahtis teha suuri asju!
Joel 2:21
Ära karda, maa! Hõiska ja rõõmutse, sest Jehoova teeb suuri asju!
1. Moosese 33:11
Võta nüüd minu tervituskink, mis sulle toodi, sest Jumal on olnud mu vastu armuline ja mul on kõike küllalt!" Ja ta käis temale peale, kuni ta võttis.
Laulud 13:6
Kuid mina loodan sinu helduse peale, mu süda ilutseb sinu päästest! ma tahan laulda Jehoovale, et ta mulle on head teinud!
Laulud 72:18
Tänu olgu Jehoovale, Jumalale, Iisraeli Jumalale, kes ainuüksi teeb imet!
Laulud 116:7
Pöördu, mu hing, tagasi oma hingamisele, sest Jehoova on sulle head teinud!
Laulud 126:2
Siis oli meie suu täis naermist ja meie keel täis hõiskamist, siis üteldi paganrahvaste seas: "Jehoova on neile suuri asju teinud!"
Laulud 126:3
Jehoova on meile suuri asju teinud, me oleme rõõmsad!
Jesaja 25:1
Jehoova, Sina oled mu Jumal, ma tahan sind ülistada, su nime kiita, sest sa oled teinud imet, su otsused muistsest ajast on õiged ja kindlad!
and my
Laulud 25:2
Mu Jumal, sinu peale ma loodan, ärgu ma jäägu häbisse; ära lase mu vaenlasi rõõmust hõisata minu pärast!
Laulud 25:3
Ei jää ka häbisse ükski neist, kes sind ootavad; häbisse jäävad need, kes Sinust loobuvad põhjuseta!
Laulud 37:19
Nemad ei jää häbisse kurjal ajal, ja nälja päevil on neil küllalt!
Jesaja 29:22
Seepärast ütleb Jehoova, kes lunastas Aabrahami, Jaakobi soole nõnda; Jaakob ei jää nüüd enam häbisse ja ta pale ei kahvata nüüd enam!
Jesaja 45:17
Aga Jehoova päästab Iisraeli igavese päästega: teil ei ole vaja häbeneda ega tunda piinlikkust, iialgi mitte!
Jesaja 49:23
"Ja sul on lastehoidjaiks kuningad, ammedeks nende emandad; nad kummardavad silmili maha su ette ja lakuvad su jalgadelt põrmu! Siis sa tead, et mina olen Jehoova, ei jää häbisse need, kes mind ootavad!"
Jesaja 54:4
Ära karda, sest sul ei ole vaja häbeneda, ja ära tunne piinlikkust, sest sa ei jää häbisse, vaid unusta oma nooreea häbi ja ära meenuta enam oma lesepõlve teotust!
Sefanja 3:11
Sel päeval pole sul vaja häbeneda ühegi oma teo pärast, miska sa oled üles astunud minu vastu, sest siis ma kõrvaldan su keskelt su ülemeelikud hooplejad, ja sa ei ole enam ülbe mu pühal mäel!
Roomlastele 5:5
aga lootus ei jäta häbisse, sest Jumala armastus on välja valatud meie südameisse Püha Vaimu läbi, kes meile on antud.
Roomlastele 9:33
nõnda nagu on kirjutatud: "Vaata, ma panen Siionisse komistuskivi ja pahanduskalju; ja kes usub temasse, ei jää häbisse!"
Roomlastele 10:11
Sest kiri ütleb: "Ükski, kes temasse usub, ei jää häbisse!"
1. Johannese 2:28
Ja nüüd, lapsukesed, jääge temasse, et kui ta ilmub, meil oleks julgus ja mitte häbi tema ees, kui ta tuleb.