Peamenüü

A A A
Tellimiseks klõpsake

3. Moosese peatükk 12

Piibli versioon
Raamat
Peatükk
Flash tuleb sisse lülitada
Mängi tervet raamatut
1
Ja Jehoova rääkis Moosesega, üteldes:
2
"Räägi Iisraeli lastega ja ütle: kui naine on saanud käima peale ja sünnitab poeglapse, siis ta ei ole puhas seitse päeva; ta ei ole puhas, nagu oma kuuvere päevil.
3
Kaheksandal päeval lõigatagu ümber poeglapse eesnaha liha.
4
Ema jäägu koju kolmekümne kolmeks päevaks puhastusvere pärast; ta ei tohi puudutada ühtki püha asja ega tohi tulla pühamusse, kuni ta puhastuspäevad on täitunud.
5
Aga kui ta sünnitab tütarlapse, siis ta ei ole puhas kaks nädalat, nagu oma kuuvere päevil; ta peab jääma koju kuuekümne kuueks päevaks puhastusvere pärast.
6
Ja kui ta puhastuspäevad on täitunud, olgu poja või tütre pärast, siis ta peab viima aastase lambatalle põletusohvriks ja ühe tuvi või turteltuvi patuohvriks kogudusetelgi ukse juure preestri kätte.
7
Ja preester ohverdagu need Jehoova ees ning toimetagu lepitust tema eest, siis ta saab puhtaks oma verelättest. See on seadus selle kohta, kes sünnitab poeg- või tütarlapse.
8
Aga kui ta jõud ei luba tuua lammast, siis ta võtku kaks turteltuvi või kaks muud tuvi, üks põletusohvriks ja teine patuohvriks, ja preester toimetagu lepitust tema eest; siis ta saab puhtaks."