Peamenüü

A A A
Tellimiseks klõpsake

Hoosea peatükk 2

Piibli versioon
Raamat
Peatükk
Flash tuleb sisse lülitada
Mängi tervet raamatut
1
Aga ükskord on Iisraeli lapsi arvuliselt nagu mereliiva, mida ei saa mõõta ega lugeda; ja selle asemel et neile üteldi: "Teie ei ole minu rahvas!" üteldakse neile: "Elava Jumala lapsed!"
2
Siis kogunevad ühtekokku Juuda lapsed ja Iisraeli lapsed, panevad ühe endile peaks ja vallutavad maa, sest Jisreeli päev on suur!
3
Ütelge oma vendadele: "Minu rahvas!" ja oma õdedele: "Teie peale on halastatud!"
4
Riielge oma emaga, riielge, sest ta ei ole minu naine ega ole mina tema mees! Ta eemaldagu oma näost oma hooratööd ja oma rindade vahelt oma abielurikkumised,
5
et ma ei kooriks teda alasti ega paneks teda seisma, nagu ta oli oma sündimise päeval; et ma ei teeks teda kõrveks, ei paneks teda põudse maa sarnaseks ega tapaks teda januga!
6
Ja ma ei halasta tema laste peale, sest need on sohilapsed!
7
Jah, nende ema on teinud hooratööd, kes neid kandis oma ihus, on elanud häbiväärselt; sest ta ütles: "Ma käin oma armastajate järel, kes annavad mulle leiba ja vett, villu ja linu, õli ja jooki!"
8
Seepärast, vaata, ma tõkestan kibuvitstega tema tee ja ehitan temale müüri, et ta ei leiaks oma radu!
9
Ja ta ajab taga oma armukesi, aga ei saa neid kätte; ta otsib neid, aga ei leia. Siis ta ütleb: "Ma lähen ja pöördun tagasi oma esimese mehe juure, sest mul oli siis parem kui nüüd!"
10
Aga ta ei tea, et mina andsin temale vilja, viina ja õli, andsin temale palju hõbedat ja kulda, millest nad tegid Baali!
11
Seepärast ma võtan tagasi oma vilja, kui selle aeg on käes, ja oma viina vastaval ajal; ma kisun ära oma villa ja lina, mis pidid katma tema alastust!
12
Nüüd ma paljastan tema häbeme ta armukeste silme ees ja ükski ei päästa teda minu käest!
13
Ma lõpetan kõik ta rõõmu, tema pidustused, noorkuud ja hingamispäevad ja kõik ta pühad!
14
Ja ma hävitan tema viina- ja viigipuud, mille kohta ta ütles: "Need on minu kingitused, mis mu armukesed mulle on annud!" Mina teen need metsikuks ja metselajad söövad neist!
15
Ja ma karistan teda päevade pärast, mis kuulusid baalidele, mil ta suitsutas neile, ehtis ennast oma rõngaste ja ehetega ning läks järele oma armukestele, aga unustas mind, ütleb Jehoova!
16
Seepärast, vaata, meelitan mina teda, viin ta kõrbe ja räägin tema meele järele!
17
Sealt alates annan ma temale ta viinamäed ja lootuse ukseks Aakori oru; siis ta läheb sinna, nagu oma nooruspäevil, nagu siis, kui ta tuli Egiptusemaalt!
18
Sel päeval, ütleb Jehoova, sa hüüad mind: "Minu mees!" ega hüüa mind enam: "Minu Baal!"
19
Ma kõrvaldan tema suust baalide nimed ja enam ei meenutata neid nimepidi!
20
Ja sel päeval ma teen nende heaks lepingu metsloomade, taeva lindude ja maa roomajatega; ammu, mõõga ja sõja ma murran maalt ja nad võivad elada julgesti!
21
Ja ma kihlan sind enesele igaveseks ajaks; ma kihlan sind enesele õiguse ja kohtu pärast, armastuse ja halastuse pärast!
22
Ma kihlan sind enesele usu pärast ja sina pead tundma Jehoovat!
23
Sel päeval ma kuulan, ütleb Jehoova: mina kuulan taevaid ja need kuulavad maad;
24
maa kuulab vilja, viina ja õli ja need kuulavad Jisreeli!
25
Ja mina külvan teda enesele sellel maal, halastan Lo-Ruhama peale ja ütlen Lo-Ammile: "Sina oled minu rahvas!" ja tema ütleb: "Minu Jumal!"