Peamenüü

A A A
Tellimiseks klõpsake

Hesekieli peatükk 5

Piibli versioon
Raamat
Peatükk
Flash tuleb sisse lülitada
Mängi tervet raamatut
1
Ja sina, inimesepoeg, võta enesele terav mõõk; kasuta seda habemenoana ja lase see käia üle oma pea ning habeme; siis võta enesele vaekausid ja jaota karvad:
2
kolmas osa põleta tules keset linna, siis kui piiramispäevad on lõppenud; kolmas osa võta ja raiu mõõgaga ümber linna; kolmas osa puista tulle ja mina tõmban mõõga välja nende taga;
3
võta neid vähesel määral ja seo oma hõlmadesse;
4
võta neist veel osa ja viska tulle ning põleta tules; siit väljub tuli kogu Iisraeli soo kallale.
5
Nõnda ütleb Issand Jehoova: see on Jeruusalem; ma olen pannud selle paganate keskele ja selle ümber on maad.
6
Aga see on vastu pannud mu seadustele, õelamalt kui paganad, ja mu seadlustele, rohkem kui maad, mis on selle ümber; sest nad on põlanud mu seadusi ega ole käinud mu seadluste järele.
7
Seepärast ütleb Issand Jehoova nõnda: et te olete rohkem vastu pannud kui teie ümberkaudsed paganad ega ole käinud mu seadluste järele, ei ole teinud mu seaduste järele ega ole teinud ka mitte oma ümberkaudsete paganate seaduste järele,
8
seepärast ütleb Issand Jehoova nõnda: vaata, ka mina olen sinu vastu ja mõistan kohut su keskel paganate silme ees
9
ja ma talitan sinuga kõigi su jäleduste pärast nagu ma enne ei ole talitanud ja milletaoliselt ma enam ei talitagi!
10
Sellepärast peavad sinu keskel isad sööma oma lapsi ja lapsed sööma oma isasid; ja ma mõistan kohut sinu üle ning puistan kogu su jäägi iga tuule poole!
11
Sellepärast, nii tõesti kui ma elan, ütleb Issand Jehoova, tõesti, sellepärast et sa oled rüvetanud mu pühamu kõigi oma põlastusväärsustega ja kõigi oma jäledustega, siis minagi lõikan, mu silm ei kurvasta ja minagi ei anna armu!
12
Kolmas osa sinust sureb katku ja lõpeb su keskel nälga, kolmas osa langeb su ümber mõõga läbi ja kolmanda osa ma puistan iga tuule poole ning tõmban mõõga välja nende taga!
13
Mu viha mõõt saab täis ja ma vaigistan oma raevu nende kallal ning maksan kätte! Ja nad peavad tundma, et mina, Jehoova, olen rääkinud oma pühas vihas, kui ma olen tühjendanud oma raevu nende peale!
14
Ja ma teen sind varemeks ning teotuseks su ümberkaudsete paganate seas iga möödamineja silma ees!
15
Ja see saab teotuseks ja sõimuks, hoiatuseks ja ehmatuseks su ümberkaudseile paganaile, kui ma mõistan kohut su üle vihas ja raevus ning vihaste manitsustega - mina, Jehoova, olen rääkinud -
16
kui ma läkitan nende kallale nälja kurjad nooled, mis saavad hukatuseks, mis ma läkitan teid hävitama; ja ma suurendan veelgi teie nälga ning murran katki teie leivatoe!
17
Ja ma läkitan teie kallale nälja ja kurjad metselajad, kes jätavad sind lasteta; katk ja veri käivad sinust üle ja ma toon mõõga su kallale. Mina, Jehoova, olen rääkinud!"