Peamenüü

A A A
Tellimiseks klõpsake

Hesekieli peatükk 28

Piibli versioon
Raamat
Peatükk
Flash tuleb sisse lülitada
Mängi tervet raamatut
1
Ja mulle tuli Jehoova sõna; Ta ütles:
2
"Inimesepoeg, ütle Tüürose vürstile: nõnda ütleb Issand Jehoova: et su süda on ülbe ja sa ütled: Mina olen jumal, ma istun jumalate istmel merede südames! - sina aga oled inimene, mitte jumal, kuigi sa omast meelest oled jumala sarnane -
3
vaata, sa olid küll targem kui Taaniel, ükski saladus ei jäänud su eest varjule:
4
oma tarkuse ja taibuga soetasid sa enesele varanduse, hankisid kulda ja hõbedat oma varaaitadesse!
5
Oma suure tarkuse tõttu kauplemises suurendasid sa oma varandust ja nõnda läks su süda ülbeks su varanduse pärast -
6
seepärast ütleb Issand Jehoova nõnda: et sa omast meelest oled jumala sarnane,
7
vaata, siis toon ma su kallale võõraid, kõige julmemaid paganaist; nemad tõmbavad oma mõõgad su ilusa tarkuse vastu ja teotavad su hiilguse!
8
Nad tõukavad sind alla hauda ja sa sured mahalöödu surma merede südames!
9
Kas sa veelgi julgeksid ütelda oma tapja ees: "Mina olen jumal!" sina, kes oled inimene, aga mitte jumal nende käes, kes sind maha löövad?
10
Sa sured ümberlõikamatute surma võõraste käe läbi! Jah, mina olen rääkinud, ütleb Issand Jehoova!
11
Ja mulle tuli Jehoova sõna, Ta ütles:
12
Inimesepoeg, alusta nutulaulu Tüürose kuninga pärast ja ütle temale: nõnda ütleb Issand Jehoova: sa olid nagu eeskujulikkuse pitserimärk täis tarkust ja täiuslikult ilus!
13
Sa olid Eedenis, Jumala aias, sul olid katteks kõiksugu kalliskivid: rubiinid, krüsoliidid ja jaspised, tarsised, karneoolid ja nefriidid, safiirid, türkiisid ja berüllid; su raamistised ja õnarused olid kullast toode, valmistatud su loomispäeval!
14
Sa olid nagu keerub, hiilgav kaitsja, ja ma panin sind pühale mäele; sa olid otse jumalik olend, kes võis käia tuliste kivide keskel!
15
Sa olid laitmatu oma teedel alates su loomispäevast, kuni sinus leiti ülekohut!
16
Sinu suure kaubitsemise tõttu täitus su sisemus vägivallaga ja sa tegid pattu! Sellepärast tõukasin ma sind Jumalamäelt ja hävitasin sind, kaitsja keerub, tuliste kivide keskelt!
17
Su ilu tõttu läks su süda ülbeks, oma hiilguse pärast sa kaotasid tarkuse! Ma viskasin sind maa peale, ma panin sind kuningate ette, et nad saaksid sind vahtida!
18
Oma paljude süütegudega, oma ülekohtuse kaubitsemisega sa teotasid oma pühamuid; sellepärast ma lasksin su keskel puhkeda tule - see neelas sind! Ma tegin sind maa peale tuhaks kõigi silme ees, kes sind nägid!
19
Kõik, kes sind tundsid rahvaste seas, on sinu pärast kohkunud! Sa muutusid hirmutuseks ja sind ei ole enam iialgi!
20
Ja mulle tuli Jehoova sõna; Ta ütles:
21
Inimesepoeg, pööra oma pale Siidoni poole ja kuuluta sellele prohvetlikult
22
ning ütle: nõnda ütleb Issand Jehoova: vaata, ma olen su vastu, Siidon, ja ma ilmutan keset sind oma au! Nad peavad tundma, et mina olen Jehoova, kui ma seal mõistan kohut ja näitan ennast pühana!
23
Ma läkitan sinna katku ja selle uulitsaile vere; mahalöödud langevad keset seda mõõga läbi, mis on selle vastu igalt poolt! Ja nad peavad tundma, et mina olen Jehoova!
24
Siis ei ole Iisraeli sool enam torkavat okast ega kibuvitsa, mis teeks valu, kõigi nende naabrite hulgas, kes neid põlgasid! Ja nad peavad tundma, et mina olen Issand Jehoova!
25
Nõnda ütleb Issand Jehoova: kui ma kogun Iisraeli soo rahvaste seast, kelle sekka nad on pillutatud, siis ma näitan ennast nende kaudu pühana paganate silme ees ja nad võivad elada omal maal, mille ma andsin oma sulasele Jaakobile!
26
Nad elavad seal julgesti ja ehitavad kodasid ja istutavad viinamägesid. Nad elavad julgesti, kui ma mõistan kohut kõigi nende naabrite üle, kes neid on põlanud! Ja nad peavad tundma, et mina olen Jehoova, nende Jumal!"