Peamenüü

A A A
Tellimiseks klõpsake

Jesaja peatükk 57

Piibli versioon
Raamat
Peatükk
Flash tuleb sisse lülitada
Mängi tervet raamatut
1
Õige hukkub, aga ükski ei võta seda südamesse, ja vagad mehed koristatakse, ilma et keegi märkaks! Kuid õige koristatakse õnnetuse eest,
2
ta läheb rahusse: oma voodites hingavad need, kes on käinud sirget teed!
3
Aga teie tulge siia, te nõiamoori lapsed, abielurikkuja ja hoora sigitus!
4
Kelle üle te tunnete rõõmu? Kelle vastu te ajate suu ammuli, näitate keelt? Eks te ole üleastumise lapsed, vale sigitus,
5
teie, kes kirest hõõgute tammede keskel, iga halja puu all, teie, kes tapate lapsi orgudes, kaljulõhede vahel!
6
Oru siledate kivide seas on su osa, need, need on su liisk! Neile oled sa valanud joomaohvrit, viinud roaohvrit! Kas ma sellega lasen ennast lepitada?
7
Kõrgele ja väljapaistvale mäele seadsid sa oma voodi, sinna üles sa läksid ka tapaohvreid ohverdama.
8
Ja ukse ning piitade taha sa panid oma sümboli, sest minust lahkudes sa riietusid lahti ja läksid üles, tegid oma voodi laiemaks, kauplesid enesele neid, kellede magatamist sa armastasid võrdkuju vaadates!
9
Sa laskusid alla Mooloki juure õliga ja priiskasid oma võietega; sa läkitasid oma käskjalad kaugele, ja sügavale alla, kuni surmavallani!
10
Sa väsisid oma paljudest rännakutest, aga sa ei ütelnud: Lootuseta! Sa leidsid elustavat jõudu, sellepärast sa ei nõrkenud!
11
Keda sa pelgasid ja kartsid, et sa valetasid? Sa ei meenutanud mind ega võtnud seda südamesse! Eks ole: mina vaikin ammusest ajast ja seepärast sa ei karda mind!
12
Mina teen teatavaks su õiguse ja su teod, aga need ei aita sind!
13
Kui sa kisendad, siis päästku sind su ebajumalate jõuk! Aga tuul viib need kõik, tuuleõhk võtab nad ära! Kes aga otsib abi minu juurest, see pärib maa ja omandab mu püha mäe!
14
On üteldud: "Sillutage, sillutage, tehke tee valmis, koristage takistused mu rahva teelt!"
15
Sest nõnda ütleb kõrge ja üllas, kes igavesti elab ja kelle nimi on püha: ma elan kõrges ja pühas paigas ja rõhutute ning vaimult alandlike juures, et elustada alandlike vaimu ja elavaks teha rõhutute südameid!
16
Sest mina ei riidle mitte igavesti ega ole jäädavalt vihane, muidu nõrkeksid mu palge ees nende vaim ja hinged, kelled ma ise olen teinud!
17
Tema ahnuse süü pärast ma vihastusin, lõin teda, peitsin enese ja olin vihane. Taganejana käis ta omaenese südame teed!
18
Ma olen näinud tema teid, aga ma parandan ja juhatan teda; ja ma tasun temale troostiga ning loon ta leinajaile huultevilja!
19
Rahu, rahu kaugel ja lähedal olijale, ütleb Jehoova, ja ma parandan teda!
20
Aga õelad on otsegu mässav meri, mis ei saa rahuneda ja mille veed kobrutavad kõntsa ja muda!
21
Õelatel ei ole rahu, ütleb minu Jumal!