Peamenüü

A A A
Tellimiseks klõpsake

Jesaja peatükk 56

Piibli versioon
Raamat
Peatükk
Flash tuleb sisse lülitada
Mängi tervet raamatut
1
Nõnda ütleb Jehoova: pange tähele õigust ja olge õiglased, sest mu pääste ligineb ja mu õiglus ilmub!
2
Õnnis on inimene, kes nõnda teeb, inimlaps, kes selles püsib, kes peab hingamispäeva ega riku seda, ja kes hoiab oma kätt igast kurjast teost!
3
Ärgu rääkigu ega ütelgu Jehoovaga liitunud võõras: "Jehoova eraldab mind muidugi oma rahvast!" Ja kohitsetu ärgu ütelgu: "Vaata, ma olen kuivanud puu!"
4
Sest nõnda ütleb Jehoova: kohitsetuile, kes peavad mu hingamispäevi ja valivad, mis on mu meele järele, ja peavad kinni mu lepingust,
5
neile ma annan oma kojas ja oma müüride vahel mälestusmärgi ja nime, parema kui pojad ja tütred: mina annan neile igavese nime, mida ei saa hävitada!
6
Ja võõrad, kes on liitunud Jehoovaga, teenivad teda ja armastavad Jehoova nime, et saada tema sulaseiks, kõik, kes peavad hingamispäeva ega riku seda ja kes peavad kinni mu lepingust -
7
needki ma viin oma pühale mäele ja ma rõõmustan neid oma palvekojas, ja nende põletus- ja tapaohvrid on mu altari peal meelepärased; sest mu koda nimetatakse palvekojaks kõigile rahvastele!
8
Issanda Jehoova ütlus, kes kogub Iisraeli hajutatuid: ma kogun tema juure veelgi, lisaks neile, kes tema juure on kogutud!
9
Kõik välja loomad, tulge sööma, kõik metselajad!
10
Tema vahimehed on kõik pimedad, nad ei mõista midagi, nad kõik on nagu keeletumad koerad, kes ei saa haukuda; nad magavad norinal, armastavad tukkuda!
11
Nad on aplad koerad, kes ei saa iialgi küllalt! Ja nemad on karjased! Nad ei ole võimelised taipama! Kõik nad pöörduvad oma teed, igaüks eranditult oma kasu poole:
12
"Tulge, ma toon viina, rüüpame vägijooki! Olgu homne päev nagu tänane, veel palju suurepärasem!"