Peamenüü

A A A
Tellimiseks klõpsake

Jesaja peatükk 39

Piibli versioon
Raamat
Peatükk
Flash tuleb sisse lülitada
Mängi tervet raamatut
1
Sel ajal Paabeli kuningas Merodak-Baladan, Baladani poeg, läkitas saadikud kingitustega Hiskija juure, kui ta oli kuulnud tema haigusest ning paranemisest.
2
Ja Hiskija tundis neist rõõmu ja näitas neile oma varaaita, hõbedat ja kulda, kalleid rohte ja parimat õli ja kogu oma sõjariistade kambrit ning kõike, mis leidus ta varanduste hulgas; Hiskija ei jätnud neile midagi näitamata oma kojas ja kogu oma valdkonnas.
3
Aga prohvet Jesaja tuli kuningas Hiskija juure ja küsis temalt: "Mida need mehed rääkisid ja kust nad su juure tulid?" Ja Hiskija vastas: "Nad tulid mu juure kaugelt maalt, Paabelist."
4
Siis ta küsis: "Mida nad su kojas nägid?" Ja Hiskija vastas: "Nad nägid kõike, mis mu kojas on; oma varanduste hulgast ma ei jätnud neile midagi näitamata!"
5
Siis Jesaja ütles Hiskijale: "Kuule vägede Jehoova sõna:
6
vaata, päevad tulevad, mil kõik, mis su kojas on ja mis su vanemad tänapäevani on kogunud, viiakse ära Paabelisse. Mitte midagi ei jää järele, ütleb Jehoova!
7
Ja sinu poegadest, kes sinust põlvnevad, kes sulle sünnivad, võetakse mõned ja neist saavad kammerteenrid Paabeli kuninga palees!"
8
Siis Hiskija ütles Jesajale: "Jehoova sõna, mida sa oled kõnelnud, on hea!" Sest ta mõtles: "Minu päevil on ju ometi rahu ning julgeolek!"