Peamenüü

A A A
Tellimiseks klõpsake

Ester peatükk 5

Piibli versioon
Raamat
Peatükk
Flash tuleb sisse lülitada
Mängi tervet raamatut
1
Ja kolmandal päeval Ester pani kuninglikud riided selga ning astus kuningakoja siseõue, mis oli otse kuningakoja vastas; ja kuningas istus oma kuninglikul aujärjel kuninglikus kojas, koja ukse kohal.
2
Kui kuningas nägi kuninganna Estrit õues seisvat, siis leidis too armu tema silmis ja kuningas sirutas Estri poole kuldkepi, mis tal käes oli; siis Ester astus ligi ja puudutas kepiotsa.
3
Ja kuningas ütles temale: "Mis sul tarvis on, kuninganna Ester, ja mida sa palud? Kui see oleks ka pool kuningriiki, see antakse sulle!"
4
Ja Ester vastas: "Kui kuningas heaks arvab, siis tulgu kuningas ja Haaman täna pidule, mille ma temale olen valmistanud!"
5
Kuningas ütles: "Saatke kiiresti Haaman, et saaksime teha nagu Ester on ütelnud!" Ja kuningas ning Haaman tulid pidule, mille Ester oli valmistanud.
6
Ja viina juues ütles kuningas Estrile: "Mida sa palud? See antakse sulle! Ja su soov, olgu see või pool kuningriiki, täidetakse!"
7
Aga Ester kostis ning ütles: "Mu palve ja soov on:
8
kui ma kuninga silmis olen armu leidnud ja kui kuningas heaks arvab anda, mida ma palun, ja teha, mida ma soovin, siis tulgu kuningas ja Haaman pidule, mille ma neile valmistan; ma teen siis homme, nagu kuningas soovib!"
9
Ja Haaman läks sel päeval sealt ära rõõmsana ja heas tujus; aga kui Haaman nägi Mordokaid kuninga väravas, et too ei tõusnud üles ega värisenud tema ees, siis Haaman sai täis tulist viha Mordokai vastu.
10
Aga Haaman talitses ennast ja läks oma kotta; siis ta läkitas ja laskis tuua oma sõbrad ja oma naise Serese.
11
Ja Haaman jutustas neile oma suurest rikkusest ja oma paljudest poegadest, ja kõigest, kuidas kuningas teda oli ülendanud ja kuidas ta teda oli edutanud kuninga vürstide ja sulaste ees.
12
Ja Haaman ütles: "Isegi kuninganna Ester ei lasknud kedagi muud kui mind tulla ühes kuningaga pidule, mille ta valmistas. Ja homsekski on ta mind kutsunud ühes kuningaga.
13
Aga see kõik ei rahulda mind, niikaua kui ma näen juut Mordokaid istumas kuninga väravas!"
14
Siis ütlesid ta naine Seres ja kõik ta sõbrad temale: "Tehtagu puu, viiskümmend küünart kõrge, ja ütle hommikul kuningale, et Mordokai sinna poodaks. Siis sa võid rõõmsalt ühes kuningaga minna pidule!" See kõne oli Haamani meelest hea ja ta käskis puu valmis teha.